Amerika

Dokumentární / road movie / ČR / 2015 / 67 min

Režie: Jan Foukal
Scénář: Jan Foukal
Kamera: Jan Baset Střítežský
Hrají: Barbara Adler, Jan Foukal

AMERIKA je film o přátelství, svobodě a snění a jako svůj celovečerní debut ho pro HBO Europe natočil Jan Foukal. Film bude uveden ve světové premiéře na letošním 50. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary v soutěžní sekci dokumentárních filmů. Na podzim ho společnost Aerofilms uvede do českých kin.
Nový film z produkce HBO Europe, Amerika, natočil jako svůj celovečerní debut režisér Jan Foukal. Sám jako aktér s Bárou Adler navštěvuje ve filmu lidi, kteří ve jménu trampských tradic hledají ve vlastní zemi lepší a svobodnější svět.

Navazují tak na letitou „hru na Ameriku“. V osadách jako Ascalona, Toronto nebo Ztracenka nežiji indiáni a kovbojové. V naší malé divočině v Čechách můžete ale vidět pozůstatky trampy kolonizované fantazie, do které unikali každý víkend.

Cesta Báry a Honzy formuluje unikatní fenomen do současného jazyka s poselstvím, že imaginarní Amerika je tu i dnes, a pro každého, kdo se do země svobody nebojí vstoupit.

Profil režiséra

Jan Foukal vystudoval dokumentarní tvorbu na FAMU a své studium zakončil v roce 2009 absolventským filmem Poslední přednáška Egona Bondyho. Je externím členem Divadla Vosto5. Pod pseudonymem Johannes Benz představil v roce 2013 audiovizualní road movie inspirovanou Waltem Whitmanem Songs of the Open Road. O rok později vydal ve spolupráci se Supraphonem debutovou desku One Way Road. Je spoluzakladatelem labelu Tranzistor (Wabi a Ďáblovo stádo, Justin Lavash). Je iniciátorem aktivity KINO OTEVŘENO, která se od roku 2009 zabyvá rekultivaci zavřených kin v Čechách.

Programy ke stažení

Vyhledat film

Předprodej vstupenek

Divadlo Karla Pippicha
603 881 003

Informační centrum
469 657 821

Pokladna Městského kina
733 610 269

Online rezervace
Online rezervace jsou zrušeny 20 minut před začátkem představení.

    
    
   Obchodní podmínky