Aquarela

Dokumentární / VB / Německo / 2018 / 89 min / titulky
Režie, scénář, kamera: Viktor Kossakovsky
Hudba: Eicca Toppinen

Voda, krásná i děsivá, smrtící i životodárná.

Fascinující živel se ve výpravném dokumentu Viktora Kossakovského stává protagonistou, zatímco člověku připadá epizodní role v odvěkém koloběhu vzniku a zániku. Kamera v Aquarele cestuje kolem světa, ze zamrzlé hladiny Bajkalu, přes ledové hradby Antarktidy, do útrob hurikánu Irma či mocných venezuelských Andělských vodopádů. Sytými barvami vykresluje portrét tvořivé i ničivé síly ve všech jejích formách a zachycuje důsledky dramatických proměn klimatu. Voda v křehkých lidských bytostech vyvolává úctu, euforii a zoufalství. 

Společnost Artcam Films přináší do kin další strhující dokument, který je téměř bezeslovnou poctou ničivé i tvořivé síle vody.

Ruský dokumentarista Viktor Kossakovsky natočil film, který nepoužívá zbytečně slova ani doprovodný komentář. Pohybuje se mezi kontinenty a zachycuje různé podoby a proměny vodního živlu, který je děsivý, ničivý i životodárný. I když spojení klimatická změna nikdy v Aquarele nezazní, dokument zachycuje její dramatické následky a zároveň lidstvu připomíná jeho místo: je to její svět, my v něm jen žijeme.

Euforické recenze Aquarelu přirovnávají ke kultovním esejím Godfreyho Reggia Koyaanisqatsi a Powaqqatsi, sám režisér film věnoval Alexandru Sokurovovi. Aquarela je ohromujícím spojením krystalicky čistého obrazu a drtivého hudebního doprovodu, pod nímž je podepsaný zakladatel kapely APOCALYPTICA Eicca Toppinen.

Programy ke stažení

Vyhledat film

Předprodej vstupenek

Divadlo Karla Pippicha
603 881 003

Informační centrum
469 657 821

Pokladna Městského kina
733 610 269

Online rezervace
Online rezervace jsou zrušeny 20 minut před začátkem představení.

    
    
   Obchodní podmínky