CIRKUS RWANDA

Dokumentární / ČR / SR / 2018 / 80 min / titulky
Režie, scénář: Michal Varga

Světová premiéra celovečerního dokumentární filmu Cirkus Rwanda se odehrála 1. července 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech v sekci Zvláštní uvedení a to za osobní účasti celého souboru rwandských umělců.

Mezinárodně uznávaný principál kultovního pražského souboru Cirk La Putyka Rosťa Novák se vydal do Rwandy navázat spolupráci s tamními akrobaty. Rwandský soubor Future Vision Acrobat vede Elisée Niyonsenga, který jako dítě přežil rwandskou genocidu a cirkusovým uměním pomáhá osiřelým dětem. Jak začne a skončí setkání dvou velkých protikladů, které se napříč dvěma kontinenty rozhodnou vytvořit společné představení? Jak to dopadne, když perfekcionistická Evropa narazí na spontánní Afriku? A když se čeští umělci pustí do tvorby s rwandskými kolegy? Vzejdou z tohoto střetu vítězové či poražení? Od momentu prvního setkání se před diváky odvíjí jedinečný příběh o sbližování i napětí, které vznik společného představení “HIT: Tell The Difference” provázely. Mohou však nárazy kultur "rozbít" vzájemné předsudky o Africe a Evropě?

Záměrem autorů filmu, režiséra Michala Vargy a producenta Marka Nováka, bylo zachytit setkání dvou naprosto odlišných kultur. “Naším cílem bylo postihnout předsudky a stereotypy, které mezi Západem a Afrikou vzájemně panují. Chtěli jsme prozkoumat, čím se lišíme a jak moc si jsme a nebo nejsme vzdálení,” říká režisér filmu Michal Varga.

Světová premiéra filmu na MFF Karlovy Vary. 

Programy ke stažení

Vyhledat film

Předprodej vstupenek

Divadlo Karla Pippicha
603 881 003

Informační centrum
469 657 821

Pokladna Městského kina
733 610 269

Online rezervace
Online rezervace jsou zrušeny 20 minut před začátkem představení.

    
    
   Obchodní podmínky