Libor Drahoňovský • RUSKO

cestopisná přednáška

Libor Drahoňovský je cestovatel, který se zajímá o země bývalého SSSR, Balkán, Orient i Českou republiku. Cestuje především na vlastní pěst, nezřídka autostopem. Tento jedinečný způsob dopravy bývá spojen s pozváním do domácností na čaj, k prostřenému stolu, v Orientu spíše k prostřené podlaze a někdy i na nocleh. Tím se zároveň vytváří jedinečné podmínky k zevrubnějšímu poznání jednotlivých etnik a národů. Mnohdy se navážou vřelá a trvalá přátelství.

RUSKO

Již téměř dvacet let dokumentuje evropské části severního Ruska i Ural. Nejvíce si si oblíbil autonomní republiky Karélie a Komi, dále Archangelský, Vologodský i Murmanský kraj.

Zve Vás na pořad, který se bude věnovat zejména povodí Severní Dviny: "Vydáme se na putování v povodí řeky Severní Dviny, která ve středověku představovala velmi důležitou dopravní spojnicí při plavbách Rusů na Ural a později i na Sibiř. Dále se po této řece od 16. století vozilo zboží z Ruska do Evropy a naopak. Tak tomu bylo až do počátku 18. století, kdy car Petr Veliký dobyl na Švédech východní část Baltského moře a založil Sankt Petěrburg. Do té doby jediným tzv. oknem do Evropy bylo přístavní město Archandělsk vystavěné poblíž ústí Severní Dviny do Bílého moře. Region v povodí Severní Dviny je bohatý na spoustu klášterů i dřevěných kostelů, kaplí i obytných domků připomínajících ilustrace z ruských pohádek. V tomto kraji se dodnes uchovalo mnohé z ruského folkloru a tradic."

Libor Drahoňovský • RUSKO
Libor Drahoňovský • RUSKO
Libor Drahoňovský • RUSKO

Programy ke stažení

Vyhledat film

Předprodej vstupenek

Divadlo Karla Pippicha
603 881 003

Informační centrum
469 657 821

Pokladna Městského kina
733 610 269

Online rezervace
Online rezervace jsou zrušeny 20 minut před začátkem představení.

    
    
   Obchodní podmínky