Moje století

Dokumentární / ČR / 2019 / 104 min / režie: Theodora Remundová
Režie: Theodora Remundová

Moje století je mozaikou příběhů ze století naší republiky ve vzpomínkách stoletých obyvatel od vzniku Československa až k jejich/její současnosti.

Chcete se dozvědět, jak se dožít 100 let? Přijďte se podívat!!! Možná Vám některý z našich 25 stoletých protagonistů poradí jak na to. Dokument se dotýká zlomových okamžiků 20.století, zachycuje ale i zázrak stoleté existence v pozoruhodné směsi různých lidských charakterů a často protichůdných přístupů k řešení zásadních životních otázek. Film je překvapivě plný humoru a optimismu, stejně jako většina našich hrdinů.

„Malé“ osudy protagonistů z většiny regionů naší země prostupují archivními obrazy zásadních historických událostí. Dokument je dobrodružným pátráním po naší národní identitě. Po tom, kdo jsme byli a kdo jsme. Sledujeme subjektivní svědectví žijících 25 stoletých lidí v historii naší republiky. Zásadní momenty jejich osobních příběhů sledujeme v souvislosti se společenskými proměnami od první republiky přes 2. světovou válku, 50. léta, rok 1968 a normalizaci až k sametové revoluci. Některým společenské proměny zásadně změnily směřování osudu, jiní se přizpůsobili. Výsledná mozaika zdůrazňuje individuální prožitky, postoje, názory, reflektuje proměnu času a dojímá v dotecích s dobou dávno minulou skrze bezmála zázrak žijícího stoletého člověka.

Moje století

Programy ke stažení

Vyhledat film

Předprodej vstupenek

Divadlo Karla Pippicha
603 881 003

Informační centrum
469 657 821

Pokladna Městského kina
733 610 269

Online rezervace
Online rezervace jsou zrušeny 20 minut před začátkem představení.

    
    
   Obchodní podmínky