Stehy

Drama / Srbsko / Slovinsko / Chorvatsko / Bosna a Hercegovina / 2019 / 97 min / titulky / přístupné od 12 let
Režie: Miroslav Terzič
Hrají: Snežana Bogdanovič, Jovana Stojiljkovič, Vesna Trivalič, Ksenija Marinkovič, Bojan Žirovič, Jelena Stupljanin, Dragana Varagič, Igor Benčina, Pavle Čemerikič, Rade Markovič, Marko Bačovič

Ana žije zdánlivě poklidný život švadleny a matky dospělé dcery. Hluboko uvnitř ji ale sžírá traumatický zážitek. Před dvaceti lety ji bylo okamžitě po porodu oznámeno, že její dítě zemřelo. Ana tomu ale odmítá uvěřit. Sílí v ní podezření, že novorozeně jí bylo ukradeno a skončilo v jiné rodině. Film Miroslava Terziče vychází hned z několika skutečných případů „uloupených novorozeňat“, které otřásly srbskou společností a mistrně kombinuje intimní drama a napínavý thriller. Hnací silou filmu je bezchybná Snežana Bogdanovič v hlavní roli ženy, která volí mezi rozumem a mateřským instinktem.

O REŽISÉROVI

Bělehradský rodák Miroslav Terzič je režisérem dvou filmů, které se zaměřují na problematické kapitoly z dějin jeho vlasti. Ve filmu Ustanička ulica (2012) se věnoval vyšetřování válečných zločinů, ve svém druhém filmu Stehy zkoumá případy novorozenců, které byly odebrány matkám po narození. S tímto dramatem pronikl do prestižní sekce Panorama na Berlinale a v divácké soutěži obsadil druhé místo. V jeho režijním stylu se prolíná odtažité pozorovatelství s inklinací k thrillerovému napětí.

OCENĚNÍ / FESTIVALY

Europa Cinemas Label Award, Berlinale 2019
Cena pro scénář a herečku, Las Palmas 2019

Stehy
Stehy
Stehy

Vyhledat film

Předprodej vstupenek

Divadlo Karla Pippicha
603 881 003

Informační centrum
469 657 821

Pokladna Městského kina
733 610 269

Online rezervace
Online rezervace jsou zrušeny 20 minut před začátkem představení.

    
    
   Obchodní podmínky