Trabantem tam a zase zpátky

Dokumentární / road movie / ČR / 2019

 Žlutý cirkus Dan Přibáně uzavírá svou jedenáctiletou cestu kolem světa! Poslední adrenalinová výprava se vrací na začátek, napojuje se na trasu první expedice a na 17 237 kilometrech jede poprvé po jedenácti letech až domů do Prahy. Divoká jízda začíná v jižní Indii a přes Nepál, Himaláje, Pákistán, Čínu, Kyrgyzstán až do Uzbekistánu a odtud přes Rusko, Ukrajinu míří na Slovensko a do Česka.

Přesto, že jde mnohokrát do tuhého, a ne všechna místa byla veselá a krásná, posádka žlutého cirkusu bojuje se všemi nástrahami s černým humorem, sebeironií a občas na hraně politické korektnosti.

Velká cesta domů začala na jihu Indie, aby pak výprava projela celý barvitý subkontinent až na sever mezi hořící pohřební hranice magického Váránasí. Dál do Nepálu a podhůří Himaláje, kde trabanty pokořily výškový rekord dvoutaktního auta a vydraly se do 5300 metrů nad mořem. S vypětím všech sil překonali cestovatelé hory mystického malého Tibetu a probojovali se až na hranice Pákistánu – země se špatnou pověstí, která ukázala, že nic není tak zlé, jak to vypadá v televizi. Čína nechtěně umožnila cestovatelům nahlédnout za kulisy technokratické diktatury jak ze sci-fi. Pod dohledem tisíců kamer velkého bratra utekli s úlevou mezi kyrgyzské jurty, aby konečně v uzbeckém Samarkandu dokončili cestu kolem světa!

Samarkand byl nejvýchodnějším bodem jejich první cesty v roce 2007. Od té doby žluté trabanty projely Afriku, Jižní Ameriku i Austrálii a jihovýchodní Asii. Když se do města vrátily z východu, kruh se uzavřel.

Dál už výprava pokračovala ve svých stopách. Napříč Uzbekistánem, na „dno pouště“ k vyschlému Aralskému jezeru, do Kazachstánu, do Ruska na Ukrajinu a Slovensko. Aby pak v několikakilometrové koloně trabantů i mnoha dalších strojů a stovkami fanoušků kolem silnic projela nejkrásnějších 1000 kilometrů až domů.

Trabantem tam a zase zpátky
Trabantem tam a zase zpátky
Trabantem tam a zase zpátky

Programy ke stažení

Vyhledat film

Předprodej vstupenek

Divadlo Karla Pippicha
603 881 003

Informační centrum
469 657 821

Pokladna Městského kina
733 610 269

Online rezervace
Online rezervace jsou zrušeny 20 minut před začátkem představení.

    
    
   Obchodní podmínky